בתר-דוקטורט

למה ביולוגיה ? בתר-דוקטורט

השאלה שמניעה אותנו נובעת מהסקרנות הבסיסית להבין "איך דברים עובדים". פענוח סודות החיים והבנת המנגנונים והעקרונות שמאפשרים לעולם להתקיים, לעורר סקרנות ולגעת בפוטנציאל האדיר הגלום במדעי החיים .

הביולוגיה העכשווית בהגדרתה הפכה למדע של מערכות מורכבות ומבוססות טכנולוגיה.

סקטור מדעי החיים התפתח בממדי ענק בעשורים האחרונים ופרץ כל גבול אפשרי השנה , אם פעם עסקנו במחקר שסבב סביב היחידה הבודדת – התופעה/ החיה/ התא ביולוגי, הרי שכיום אנחנו עוסקים בחקר  ההקשרים שבין מערכות ביולוגיות שלמות, ניתוח מסדי נתונים ענקיים (מיליונים של נתוני דאטה במקביל) ברזולוציה מעמיקה בהרבה.

מדעי החיים של היום יוצאים מהמיקרו למקרו: המחקר לא מתבונן עוד לתוך המולקולה הבודדת כי אם על מבנים ותהליכי ענק – חקר של מיליוני חיידקים במעיים, הבנת יחסי הגומלין בין כלל הפרטים בסביבה אקולוגית, חקר של מולקולות ואפילו שברי מולקולה ואטומים בודדים.

הוא מתמקד סביב חקר העקרונות, ההקשרים והסיבות אשר מהווים את הבסיס להבנת מדעי החיים, הנחת אבני הבניין והיסודות לגלות וליצור פתרונות לאתגרים ולמגיפות הבריאותיות והסביבתיות של המאה ה-21 .

במקביל גם היכולת לייצר פתרונות והמצאות בתחום מדעי החיים התפתחה לאין שיעור!

עדות חיה לכך קרתה רק בשנה האחרונה בה קהילת מדעי החיים הבינלאומית השכילה לפתח תרופה מקורית לקורונה ב-9 חודשים בלבד. משימה שנחשבה פעם לבלתי אפשרית הפכה למציאות לנגד עינינו המתרחשת בזמן שיא …

הפקולטה לביולוגיה בטכניון חרתה על דגלה לממש בין כתליה מחקר מיטיב שישכיל לתת מענה לאתגרים הביולוגיים והרפואיים שעתידים לבוא, גדולים ככל שיהיו.

הפוסטדוקטורנטים מהווים כיום את עמוד השדרה של החוקרים המקצועיים ביותר בפקולטה ויוצרים את חוד החנית של המחקר פורץ הדרך שמתרחש כאן ברמה יומית. הם מגיעים מעשרות מדינות בכל רחבי העולם, משתלמים בפקולטה וממשיכים לייצג אותנו בשלל תפקידים שהם אוחזים בהמשך באקדמיה ובתעשיית מדעי החיים בארץ ובעולם.

זמינים עבורכם גם ברשתות החברתיות