תשתיות מחקר

תשתיות מחקר

אתר הציוד הפקולטי
אתר הציוד הפקולטי
מכון ראסל ברי לננו טכנולוגיה
מכון ראסל ברי לננו טכנולוגיה
RBNI נחנך בשנת 2005 בתמיכת קרן ראסל ברי, ממשלת ישראל באמצעות TELEM והטכניון, ומטרתו למצב את הטכניון ומדינת ישראל בחזית המחקר והפיתוח העולמי של הננוטכנולוגיה.
המרכז לביולוגיה מבנית
המרכז לביולוגיה מבנית
מרכז הטכניון לביולוגיה מבנית (TCSB) בראשות ד"ר יעל פזי בנהר, הוקם במטרה להעצים מחקרים מבניים ומולקולריים במגוון רחב של תחומים במדעי החיים. TCSB מספק מומחיות ותשתית לקריסטלוגרפיה מקרומולקולרית. זהו ביתם של המקורות המעבדתיים החזקים ביותר בישראל, לצד מערכות חדישות נוספות שייעודם התגבשות ואפיון ביופיזי של מקרומולקולות ביולוגיות.
המרכז לפרוטאומיקה
המרכז לפרוטאומיקה
מרכז "סמולר לפרוטאומיקה", בראשות פרופ' אריה אדמון מהפקולטה לביולוגיה ומנוהל על ידי ד"ר תמר זיו, המרכז הוא מרכז התשתיות הלאומי הישראלי לניתוח פרוטאומים. המחקר במרכז מתמקד בעיקר בקרצינומה של תאים קטנים, קרצינומה בשחלות ולוקמיה, כמו גם במחלות אוטואימוניות. פרויקטים מסוג זה כוללים פיתוח ערכות אבחון מוקדמות לסרטן, פיתוח חיסונים לסרטן, זיהוי סמנים למחלות אוטואימוניות ובחינת שינויים ברפרטואר החלבונים הקשורים לטיפולים.
המרכז לקריסטלוגרפיה
המרכז לקריסטלוגרפיה
פריצת הדרך האחרונה ברצפי הגנום מאפשרת למדענים למפות את הבסיס הגנטי לחיים. האתגרים הנוכחיים והעתידיים מתפתחים סביב הבנת התפקידים של רצפי DNA מובחנים המקודדים עבור מקרומולקולות ביולוגיות ספציפיות, כגון חלבונים ו- RNA, האחראים על מרבית התהליכים הביולוגיים באורגניזמים חיים. המשימה העיקרית של TCSB היא לאפשר ולהשתתף בהכשרה ופיתוח של מחקר לביולוגיה מבנית בטכניון. לשם כך, המרכז מציע מומחיות ותשתית יוקרתית למחקר קריסטלוגרפיה מקרומולקולרית ברזולוציה גבוהה כדי להתקרב לביולוגיה ברמה האטומית.
זמינים עבורכם גם ברשתות החברתיות
שינוי גודל גופנים
ניגודיות